Korábban beszámoltunk a modell-páros érkezéséről, most azonban az összes műszaki adat napvilágra került, így érdemes megemlékezni róla: megindult a Brammo Empulse értékesítése.
Az Empulse leglényegesebb tulajdonsága talán az, hogy egyrészt egészen dögösen néz ki, másrészt pedig “rendes” motorként használható elektromos kétkerekűnek tervezték. A fő műszaki sarokszámok: 54 lóerő, 63 Newtonméter, hat sebességes váltó hidraulikus tengelykapcsolóval, 200 kilogrammos tömeg (teletankolva), 2’065 milliméteres hossz, 800 milliméteres ülésmagasság és 185 milliméter szabadmagasság. Szóval az egész tényleg motorszerű.
Mindehhez a gyár ígérete szerint a vezetési élmény (főleg a nyomatékváltónak köszönhetően) nagyon hasonló a mindannyiunk által megszokotthoz. A gép végsebessége 160 kilométer/óra fölött van, a lítiumos akksikkal megtehető legnagyobb táv pedig városi körülmények között (itt a visszatöltést biztosító fékek és az alacsonyabb utazósebesség nyilván sokat nyom a latban) 195 kilométer (!!!), autópályán 90 kilométer, vegyes üzemben pedig 124. A megtehető távolság persze nagyban múlik rajtunk is, például hogy a teljesítménykapcsolót a takarékos, vagy éppen a sportos állásba pöccintjük-e.
Az akkumulátorokat gyorstöltéssel (kiemelik, hogy ez sem csökkenti az élettartamukat) 3,5 óra alatt tudjuk teljesen (99 százalékig) megtömni árammal, a lassabb tankolás esetén ehhez 8 óra kell. A gyorstöltés esetén minden tíz percnyi töltögetés 8 kilométernyi megtehető távolságot jelent. Ennek persze csak akkor van jelentősége, amikor valamelyik barátunknál várjuk, hogy mikorra lesz annyi áram a bringában, hogy hazajussunk – mint azt volt szerencsém átélni anno…
Az Empulse két kivitelben készül: a “sima” változat 16’995 dollárba kerül, futóműelemei csak előfeszítésükben állíthatók és mindenhol műanyag borítóelemek takarják, míg az “R” kivitel 18’995 amcsi zöldhasúért vihető haza, viszont itt minőségibbek a rugóstagok, a kerekek, és rengeteg karbont találunk a gépen. Fontos – külön kiemelik -, hogy ez mind környezetbarát módon előállított, a környezetet a lehető legkisebb mértékben terhelő karbon!
Mivel a Brammo Magyarországon is gyártatja forradalmi gépeit, talán egyszer (a minél közelebbi jövőben) személyesen is kipróbálhatunk egy ilyen masinát. Mivel szimpatizálok az ampermeghajtású motorokkal, nekem nem kellene kétszer mondani.
Cimkék:
A Bottpower nevű cég fő profilja nem éppen az amerikai vékettesek építése - most azonban úgy fest, ezen a téren is komolyat alkottak. Főleg nekünk, európaiaknak.
Elolvasom »A motorsport ihlette fényezéssel ellátott robogók divatja nem újkeletű dolog. Most a Honda készített egy ilyen vagány kis vasat, főleg a fiatalokat célozva meg vele.
Elolvasom »A plexivel felszerelt, vagyis túrázásra is alkalmas sildes bukósisakok igen népszerűek manapság. Az X-Lite X551 modelljét alaposan kipróbáltuk.
Elolvasom »A Harley-Davidson Street Rod a márka többi modelljéhez képest pofátlanul olcsón kelleti magát. De vajon elég ez az üdvösséghez?
Elolvasom »A V4-es superbike kategóriában az Aprilia messze megelőzte versenytársait. A különleges RSV4 legvadabb, RF változatáról olvasónk számol be.
Elolvasom »Magyar ember építette és olyan élményeket képes adni a BMW K1200S Schwenker oldalkocsis fogat, amely semmilyen más motorhoz nem is hasonlít.
Elolvasom »