Mivel a túra végcélja egy kempingben volt, a táborozás során előforduló balesetet és mentését szimulálták. Varsányi Zoltán, a mentőmotorosok szóvivője a bemutató alatt végig kommentálta azt, ami éppen a szimulált baleseti helyszínen történik.
A sátorra egy viharban letört fa esett rá, és a kempingezők súlyos sérüléseket szenvedtek. A 112 hívása után a helyszínre elindultak a mentőmotorok, egy mentő és a katasztrófavédelmisek is. A helyszínen két sérültet találtak, akiket a ledőlt fa alól kellett kimenteni. Először a kétkerekű segélynyújtók érkeztek, felmérték a helyzetet, és megkezdték a sérültek vizsgálatát, ellátását. Időközben megérkeztek a tűzoltóság szakemberei, akik a műszaki mentést végezték. Ennek keretében a sátorra hulló faágakat vágták szét motoros fűrészekkel, és emelték le a sérültekről.
A Mentőmotoros Nap célja, hogy a résztvevők ismerjék meg a Magyar Mentőmotor Alapítvány tevékenységét, a motoros mentők munkáját, összehangoltságát a többi mentőcsoporttal
A mentésbe laikusokat is bevontak a mentősök. Ők segítettek a sebesültek ellátásában. A mentőmotorban többféle színű táskák vannak, a mentősök a megfelelő színű felszerelést kérték tőlük. Ilyen helyzetekben minden segítő kézre szükség van! Az ellátásban jó néhány speciális mentéstechnikai eszközt is használtak, mint például az eltört combcsont, csípő rögzítésére szolgáló síneket, a vérzés gyors csillapítására szolgáló tapaszt, amelyeket a Mentőmotor Alapítvány hozzájárulásával fejlesztettek.
A szimulációs mentési helyzetet végignézve képet kaphattunk a mentőmotorosok munkájáról, és arról, hogy milyen módon segíthetjük mi munkájukat. Bár igazából nem kívánom senkinek, hogy elszenvedője, vagy részese legyen bármilyen balesetnek, jó tudni, hogy szükség esetén felkészült szakemberek sietnek a segítségünkre. Éppen ezért értékeljük a mentőmotorosok áldozatos munkáját.
Az Alapítvány működéséhez szükséges költségeket támogatásokból, adományból, az 1 százalékos hozzájárulásból teremtik meg. Szombaton pólók, nyakpántok, tetoválás és maga a tombola vásárlásával támogatták a résztvevők az Alapítványt. 522 ezer forint gyűlt össze. Köszönet érte!
Most egy új defibrillátor – monitor – pacemaker egységet szeretnének vásárolni, amelynek beszerzési ára közel 6 millió forint. A Magyar Mentőmotor Alapítvány Adhat Vonalára kezdeményezett hívással a mentőmotorok működési feltételeinek biztosítását Te is támogathatod!
Hívd a 13600 Adhat Vonalat és tárcsázd a 25-ös kódot! Ugyanilyen módon SMS-t is küldhetsz. A 13600 Adhat Vonalra küldd el a 25-ös kódot (Fontos! Más karakter ne szerepeljen az üzenetben!)
Az adományvonal hívásával (13600 hívása után tárcsázd a 25-ös kódot) bruttó 250 forinttal támogatod a defibrillátor megvásárlását. Hívd, vagy csak oszd meg ezt az információt, és te is sokat segítesz a Magyar Mentőmotor Alapítványnak!
Cimkék:
Létezik olyan bőrkabát, amely városban és igazi kánikulában egyáltalán elviselhető? Az Alpinestars SP-1 perforált kivitele levizsgázott. (x)
Elolvasom »A felfrissített Honda CB650F 2017-ben agresszívebb külsővel, erősebb motorral és combosabb futóművel indul a vásárlók kegyeiért. Lássuk, mit tud!
Elolvasom »A plexivel felszerelt, vagyis túrázásra is alkalmas sildes bukósisakok igen népszerűek manapság. Az X-Lite X551 modelljét alaposan kipróbáltuk.
Elolvasom »A Harley-Davidson Street Rod a márka többi modelljéhez képest pofátlanul olcsón kelleti magát. De vajon elég ez az üdvösséghez?
Elolvasom »A V4-es superbike kategóriában az Aprilia messze megelőzte versenytársait. A különleges RSV4 legvadabb, RF változatáról olvasónk számol be.
Elolvasom »Magyar ember építette és olyan élményeket képes adni a BMW K1200S Schwenker oldalkocsis fogat, amely semmilyen más motorhoz nem is hasonlít.
Elolvasom »