Magyarországon (is) él az a hibás szemléletmód, hogy az a legjobb, ami a legerősebb, leggyorsabb, legnagyobb hatótávolságú, stb. Egy motor esetében, amely már nevével is a száguldást ígéri, különösen kritikus szemmel vizsgálódik a közönség. Ha pusztán ebben az aspektusban vizsgáljuk, az öt évvel ezelőtt megjelent Sprint ST nem felel meg a fenti követelményeknek: nem a legerősebb, nem a leggyorsabb, nem a legkönnyebb. Egy motort azonban nem lehet a számokból megismerni, a számok rabságában vergődő teljesítmény-mániásoknak pedig már-már ezoterikusan hathat a motor kiegyensúlyozottsága, ha az éppen a megfelelő arányban kellően gyors, ugyanakkor kényelmes a tempós, hosszabb távú túrákhoz. Ebből a szempontból pedig jó gép volt a Sprint ST, nem véletlenül aratott sikereket ilyen hosszú időn át. A Triumph öt év után nyúlt csak hozzá ehhez a géphez, a 2011-es modellévre készülve a típus szerelmeseinek kényelmére helyezték a hangsúlyt.
Ránézésre a motor alig változott, ami nem csoda, hiszen alapvetően csak az áttervezett lámpatest és a kipufogó árulkodik arról, hogy ez a Sprint GT változata. A masina ugyanarra a vázra épül, a blokk mechanikusan megegyezik elődjével, annak csak a vezérlése változott. Az új kipufogóval, amelynek kialakításakor az oldaldobozok elhelyezését is figyelembe vették, a teljesítmény mégis nőtt az ST-hez képest. A ménes 5 lóval gyarapodott, így már 130 angol telivér ereje áll rendelkezésre a főtengely 9200-as fordulatánál. A maximális forgatónyomaték is magasabb, 108 newtonméter, amely az ST-hez képest 1200-as percenkénti fordulattal alacsonyabban, 6300-nál jelenik meg. A technikai frissítés részét képezi a felfüggesztés átalakítása is. Ugyan az első teleszkópok hagyományos kialakításúak, a Triumph ígérete szerint az új Showa gátlók a sportos vezetési élményt és a túrás kényelmet ugyanolyan jól szolgálják a motoros aktuális igényeinek megfelelően. Ugyan „csak” 127 milliméteres rugóúttal rendelkeznek, de az előfeszítés a motoros stílusához illetve a motor terheléséhez állítható. A hátsó rugóstag már nagyobb, 152 milliméteres úttal rendelkezik, az előfeszítés mellett állítható csillapítással is rendelkezik. Az előfeszítés szabályozója a kényelem érdekében a motor oldalán került elhelyezésre, akárcsak egy igazi túramotor esetében. A Sprint GT alapfelszereltségének részét képezi az ABS és két, a motorhoz tervezett 31 literes oldaldoboz is. A két sisak tárolására is alkalmas hátsó dobozért azonban már felárat kell fizetni, igaz, abba integráltak egy 12 voltos rendszert is, így menet közben tölthetjük egy elektromos eszközünket. A masinát csak kék és ezüst színekben fogják forgalmazni, az ára a hazai piacán 9.499 font, míg Európában várhatóan 13.050 euró lesz.
A GT első promóciós videója az érdekes stop-motion technikával készült.
Cimkék:
Krosszmotorok hangja verte fel az egyiptomi éjszakát: a freestyleosok a piramisok között ugrándoztak.
Elolvasom »Amikor egy rendőri szerv száz éve ugyanolyan gépeket használ, nos, az már említésre érdemes esemény!
Elolvasom »A plexivel felszerelt, vagyis túrázásra is alkalmas sildes bukósisakok igen népszerűek manapság. Az X-Lite X551 modelljét alaposan kipróbáltuk.
Elolvasom »A Harley-Davidson Street Rod a márka többi modelljéhez képest pofátlanul olcsón kelleti magát. De vajon elég ez az üdvösséghez?
Elolvasom »A V4-es superbike kategóriában az Aprilia messze megelőzte versenytársait. A különleges RSV4 legvadabb, RF változatáról olvasónk számol be.
Elolvasom »Magyar ember építette és olyan élményeket képes adni a BMW K1200S Schwenker oldalkocsis fogat, amely semmilyen más motorhoz nem is hasonlít.
Elolvasom »